Šmakoun meruňka 200 g

Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení 0 hodnocení
 
 

Cena za měrnou jednotku 100 g: 26 Kč

Dostupnost Na dotaz
Cena 52 Kč
Počet (ks)

   

Kód produktu 1086
Značka MASO WEST s.r.o.
Kategorie Chlazené potraviny
 

Chlazené zboží - pouze osobní odběr v e-shopu a rozvoz po Zbraslavi (Praha 5) a blízkém okolí!

Šmakoun meruňkový je prvním výrobkem řady Šmakoun sladké chutě (slazený sukralózou). Obsahuje kousky meruněk v BIO kvalitě. Chutí i vůní připomíná jemný tvaroh s meruňkami. Jde o jediný sladký výrobek na trhu s tak výhodnými výživovými a energetickými hodnotami při tak širokých možnostech použití.

Ve studené kuchyni najde uplatnění při přípravě ovocných pohárů, jednohubek či špízů, v teplé kuchyni doporučujeme vyzkoušet meruňkového Šmakouna v ovocných nákypech nebo v tradiční české žemlovce. Skvělý je také při pečení, kde můžete část těsta nahradit nastrouhaným Šmakounem a získáte při nezměněné chuti podstatně výhodnější výživové a energetické vlastnosti. Vyrábí : Svoboda – výroba potravin, Blučina u Brna

Výživové  hodnoty ve 100 g

bílkovina 14 g – tuky 0,3 g – sacharidy 8 g – energie 398 kJ

Alergen: vaječná bílkovina, SO2

Složení

Šmakoun Dessert s meruňkami obsahuje vaječný bílek, sušené meruňky SO2 10 %, sladidlo sukralózu, kyselinu citronovou a vodu.

Chlazené zboží - pouze osobní odběr v e-shopu a rozvoz po Zbraslavi (Praha 5) a blízkém okolí! 

 

Jak zahnat chuť na sladké 

„Pro mnoho lidí, kteří se snaží hubnout, bývá velkým problémem, jak vyřešit chuť na sladké", říká PhDr. Iva Málková ze společnosti STOB. “Kromě proteinových tyčinek v podstatě dosud neexistovala sladkost, která by byla bohatá na bílkoviny, a přitom neobsahovala nadměrné množství tuků a sacharidů. Šmakoun s meruňkami má při nízké energetické hodnotě zhruba 400 kJ na 100 g výborné složení, převahu bílkovin, a navíc chutná. Je proto ideální jako svačina, ke kávě, či jako sladký dezert pro celou rodinu“.  

 

Proč jsou meruňky zdravé?

 

Meruňky obsahují β-karoten a sušené mají oproti čerstvým navrch. Půl šálku sušených meruněk poskytne téměř celou denní dávku β-karotenu, stejně jako zajímavé množství draslíku, bóru a zhruba 20 % denní doporučené dávky železa. Lidé, kteří jedí potraviny bohaté na β-karoten, mají nižší výskyt zhoubných nádorů než ostatní. Jako silný antioxidant působí β-karoten preventivně proti tvorbě a ukládání plaků v tepnách. Draslík pomáhá udržovat normální rovnováhu elektrolytů, krevní tlak a funkci srdce. Bór může působit preventivně proti vzniku osteoporózy tím, že ženám po menopauze pomáhá zadržovat v těle estrogen, který usnadňuje vstřebávání vápníku. Hořčík je nezbytný pro správnou činnost srdce a svalstva. Obsahují i vápník, zinek a šestkrát více železa než 100 gramů hovězího masa. Železo je nezbytné pro tvorbu červených krvinek. Nedostatek železa způsobuje únavu a oslabuje obranyschopnost proti infekcím. Sušené meruňky řadíme mezi takzvané superpotraviny.

 

Hmotnost 0.2 kg
 
 

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Facebook

Dotazník

Jak se Vám líbí náš e-shop?
Počet hlasů: 134