Obchodní podmínky

 

pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu umístěného na internetové adrese www.bioklicek.cz

Provozovatelem e-shopu je Alena Mášová, U Karlova stánku 735, 156 00 Praha 5 - Zbraslav 

IČ: 664 87 641

Kontakty:

Tel: 603 505 150

E-mail: info@bioklicek.cz

 

1) VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ 

Kupní smlouva je uzavřena okamžikem odeslání objednávky. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou zároveň pro obě strany závazné. Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že s těmito obchodními podmínkami souhlasí.

 

2) OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ A SLUŽEB 

Nabízíme Vám možnost nákupu přímo z Vašeho domova, kde můžete nakupovat jednoduše a nonstop. Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v kupní smlouvě – objednávce. Zavazujeme se, že svým odběratelům budeme dodávat jen zboží ve stavu odpovídajícím popisu v naší nabídce a v souladu se specifikacemi či vlastnostmi obvyklými pro daný druh zboží vyhovujících daným normám, předpisům a nařízením platným na území České republiky. Prodej alkoholických nápojů je mládeži do 18 let zakázáno.

 

Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři - zákazník je povinen uvést přesné a pravdivé údaje. Objednávka je zároveň návrhem kupní smlouvy, která je uzavřená potvrzením od prodávajícího. Kupující je povinen zkontrolovat veškeré údaje a pokud je v objednávce chyba, neprodleně kontaktuje prodejce.

 

3) POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY 

Objednávka je přijata do 24 hodin v rámci provozní doby e-shopu. Objednávky učiněné mimo provozní dobu budou zpracovány a vyřízeny v nejbližším možném termínu a to opět v rámci provozní doby e-shopu. Potvrzení objednávky a případně pokyny k platbě Vám zašleme e-mailem nejbližší pracovní den, opět v rámci provozní doby e-shopu. V případě jakýchkoliv nejasností Vás budeme kontaktovat.

 

4) PLATEBNÍ A PODMÍNKY

 Cenu zboží a náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby:

1. Platba v hotovosti při osobním převzetí zboží v e-shopu na adrese U Karlova stánku 735, Praha 5 – Zbraslav, 156 00, v časech uvedených na úvodní stránce e-shopu. Možno dle předchozí telefonické či e-mailové domluvy zboží vyzvednout i mimo otevírací dobu e-shopu. 

2. Platba na dobírku

3. Bezhotovostním převodem na účet prodávajícího - platba předem

    Účet je veden u MONETA MONEY BANK, číslo  215874290/0600

V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do 7 dnů od potvrzení objednávky prodejcem a zasláním zálohové faktury kupujícímu.

V případě bezhotovostní platby je kupující povinen uhradit kupní cenu zboží společně s uvedením variabilního symbolu platby. Jako variabilní symbol je nutné použít výhradně číslo dané objednávky se  kterou platba souvisí.

V případě bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet prodávajícího.

4. Odesláním finanční částky poštovní poukázkou typu A z kterékoliv pošty v ČR - platba předem

  

5) ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY

Každou objednávku můžete zrušit bez udání důvodu, a to e-mailem, nejdéle následující den po jejím odeslání. Stačí uvést jméno, e-mail a popis objednaného zboží či služby. 

Prodejce si vyhrazuje právo objednávku zrušit a kdykoliv tím od prodeje objednaného zboží odstoupit i bez udání důvodu, ale především tehdy, nejsou-li ze strany kupujícího naplněny veškeré podmínky plynoucí z jeho objednávky a těchto obchodních podmínek.

 

 

6) NEPŘEVZETÍ ZBOŽÍ 

Zákazník je povinen si objednané zboží vyzvednout v e-shopu, převzít od přepravní společnosti či doručovatele, případně do 3 dnů na poště, pokud ho pošta nezastihne na jeho adrese.

V případě, že se zboží vrátí zpět dodavateli, bude dodavatel o této skutečnosti informovat zákazníka. Ten je povinen uhradit nové náklady na opětovné doručení. Pokud tak neučiní, bude objednávka stornována a zákazníkovi bude vrácena jeho platba (při platbě předem), která bude ponížena o náklady spojené s expedicí a doručením, respektive nedoručením z důvodu nepřevzetí zásilky objednavatelem, dále jen zákazníkem. Pokud byla uvedena platba na dobírku a zákazník zboží nepřevezme, je zákazník povinen uhradit náklady na dopravu.

Pokud nebude objednané zboží vyzvednuto v e-shopu do 7 dnů od objednání (a nebude předem domluven konkrétní termín pro vyzvednutí), bude objednávka stornována.

 

7) BALNÉ A POŠTOVNÉ

V současné době expedujeme naše zboží v rámci České republiky. V případě zájmu o zaslání zboží na Slovensko nebo do jiného státu nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese: info@bioklicek.cz

K distribuci zboží k zákazníkům v České republice využíváme služeb České pošty a přepravní společnosti PPL.

Všechny potřebné dokumenty (faktura, záruční listy atd.) za zakoupené zboží budou zaslány přímo se zbožím. Balné se neúčtuje. 

Základní ceník dopravy při platbě převodem:

Česká pošta ( pouze po předchozí domluvě):

Balík na poštu:………………… 130,- Kč

Balík do ruky: ……….………… 135,- Kč

PPL:

Balík do ruky: ……….………… 129,- Kč

 

Při platbě na dobírku: …….  + 30,- Kč

 

 

Osobní vyzvednutí zboží:

v e-shopu na adrese U Karlova stánku 735, Praha 5 – Zbraslav, 156 00 – ZDARMA.

V rámci Zbraslavi – Praha 5, je možné zboží doručit zdarma při nákupu nad 200,- Kč.

Do blízkého okolí Zbraslavi - Praha 5 (Baně, Lipence) je možné zboží doručit zdarma při nákupu nad 500,- Kč.

Orientační čas pro tato doručení uveďte v poznámce objednávky.

Zboží doručujeme mimo otevírací hodiny e-shopu, které jsou uvedené v sekci doručení a výdej zboží..

Platba při osobním vyzvednutí zboží a dopravě po Zbraslavi a okolí je možná pouze v hotovosti.

Pokud chcete zboží zaslat mimo ČR, vyžádejte si informace ohledně ceny za doručení, která vám bude vypočtena individuálně a budete o ní informováni na Váš e-mail.

 

 8) DODACÍ LHŮTA

standartní dodací lhůta je u zboží skladem do 48 hodin. Víkendy a státní svátky se do této lhůty nepočítají. Při platbě převodem expedujeme zboží do 48 hodin do připsání platby na náš účet. U zboží z externího skladu může být lhůta prodloužena až na 10 dní.

 

9) REKLAMACE ZBOŽÍ

Případné reklamace vyřídíme k Vaší spokojenosti individuální dohodou s Vámi a v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit prodejci. Za vady vzniklé přepravcem neručíme, zjevné poškození zboží nebo jeho obalu je třeba ihned řešit s dopravcem. 

Záruka se nevztahuje na závady způsobené nešetrným nebo násilným zacházením s výrobky, neodbornými zásahy. Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody způsobené chybnou manipulací. 

Vrácení reklamovaného zboží musí být do 14 dní od nahlášení prodejci, po této lhůtě nemusí být reklamace uznána. Reklamované zboží zasílá zákazník na vlastní náklady.

Postup při reklamaci:

1) informujte nás o reklamaci e-mailem

2) zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na adresu: Alena Mášová, U Karlova stánku 735, 156 00 Praha - Zbraslav

3) do zásilky uveďte důvod reklamace, Vaši adresu

4) doklad o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě 

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 14 dnů od jejího vzniku, tedy převzetí zboží prodejcem.

  

10. ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY

Kupující má na základě zákona č. 367/2000 právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodů do 14 dnů od převzetí zboží.

Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 53 odst. 8 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, nelze odstoupit od kupní smlouvy na dodávku zboží upraveného podle přání kupujícího, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání, od kupní smlouvy na dodávku  audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal, a od kupní smlouvy na dodávku novin, periodik a časopisů.

Dvoutýdenní lhůta se počítá od doby převzetí (vyzvednutí na poště, převzetí od dopravce, osobní odběr). V případě písemného odstoupení od smlouvy je rozhodujícím datem den odeslání.

Kupující musí zaslat zboží zpět v uvedené lhůtě, a to nepoškozené bez známek používání nebo opotřebení.

Na vrácení zboží ve 14 denní lhůtě má zákazník nárok i v případě osobního vyzvednutí zboží – rozhodující je uzavření smlouvy, které proběhlo na dálku prostřednictvím e-shopu.

Pokud kupující uplatní nárok na vrácení zboží - odstoupení od kupní smlouvy podle zákona č. 367/2000 Sb., prodejce vrátí částku zaplacenou zákazníkem za vrácené zboží do sedmi pracovních dnů od doručení vráceného zboží na adresu prodejce. Prodejce nevrací částku za poštovné.

 

Zákony a předpisy:

 - zák. č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání

- zák. č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů

 

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů:

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 00020869, www.coi.cz.

 

 „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online od 1.3.2017; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“